حسین حاجی بگلو

خراسان شمالی در صدور مجوز سرمایه‌گذاری برتر کشوری شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: براساس آخرین نتایج اعلام شده این سازمان به لحاظ رشد میزان صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری عنوان نخست استان‌ها را به خود اختصاص داد.

حسین حاجی بگلو روز جمعه به خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس نتایجی که اخیرا اعلام شده، میزان مجوزهای صادر شده در سال ۹۹ نسبت به سال ماقبل با رشد ۲۲۵.۳ درصدی روبه رو است و به این لحاظ در  جذب سرمایه گذاری رتبه اول در میان استان های کشور به دست آمده است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۹، ۵۴۳ مجوز سرمایه گذاری در این سازمان صادر شده است گفت: تلاش داریم تا بسترها برای جذب سرمایه گذار در استان فراهم و شرایط برای حضور و فعالیت بخش خصوصی در این استان تسهیل شود.

رتبه دوم خراسان شمالی در رفع تعهدات ارزی 

حاجی بگلو در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه این سازمان در سال گذشته، رتبه دوم استان های کشور در زمینه رفع تعهد ارزی را به خود اختصاص داده است گفت: از سال ۹۷ تا امسال ۴۰ صادر کننده در استان بابت تعهدات ارزی بدهکاری بودند که ۱۲ صادر کننده در بخش محصولات تولیدی و ۲۸ درصد در بخش غیرتولیدی بوده و اکنون بخش زیادی از این تعهدات رفع شده است.

وی گفت: بیش از ۴۱ میلیون دلار کالا از استان در چهار ماهه نخست سالجاری و در شرایط کرونایی صادر شد که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۸۸ درصد رشد دارد.

حاجی بگلو اظهار داشت: این میزان ارزش صادراتی برابر با ۱۲۸ هزار و ۹۰۰ تن کالا است که از لحاظ وزنی نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به کسب رتبه دوم در زمینه تنظیم بازار خراسان شمالی در میان استان های کشور افزود: اکنون قیمت نان در این استان پایین ترین میزان را در کشور دارد، قیمت گوشت مرغ هم در استان کنترل شده و پایین ترین قیمت را در سطح کشور دارد.

ادامه مطلب  صدور ۵۴۳ مجوز سرمایه گذاری در خراسان شمالی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار داشت: تلاش داریم تا با اقدامات انجام شده در زمینه تنظیم بازار، کالاهای اساسی به موقع و به میزان نیاز به دست مردم برسد.

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و حدود ۴۰۰ واحد صنعتی در آن دایر است.