راحله حشمتی‌راد

خراسان شمالی خانه دارت ندارد

مسئول کمیته ورزش دارت خراسان شمالی گفت: ۵۰ بازیکن در این استان به صورت حرفه‌ای ورزش دارت را انجام می‌دهند.

راحله حشمتی‌راد، در گفت‌وگویی، اظهار کرد: خراسان شمالی حدود ۱۰۰ ورزشکار دارت دارد که ۵۰ بازیکن ( ۳۰ آقا و ۲۰ خانم) به صورت حرفه‌ای از شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان و شیروان فعالیت دارند.

وی ادامه داد: مسابقات فراوانی در رشته دارت از جمله مسابقات قهرمانی کشور، مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان و بزرگسالان، مسابقات جهانی (سال گذشته به علت شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد)، رنکینگ‌های آزاد، لیگ برتر، مسابقات آزاد استانی و منطقه‌ای، مسابقات هفتگی و …برگزار می‌شود.

وی با اشاره به بیماری کووید ۱۹ بیان کرد: با شیوع کرونا مسابقات به صورت مجازی و از طریق تماس تصویری برگزار می‌شود.

حشمتی‌راد اظهار کرد: استان در سال ۹۹ میزبانی چهار دوره مسابقات کشوری بزرگسالان آقا و خانم، نوجوانان و جوانان دختر و پسر، انتخابی تیم ملی را داشته است و در مهر ماه سال جاری نیز میزبانی سومین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان آقا و خانم را برعهده دارد.

وی با توجه به کسب عناوین مختلف اظهار کرد: بازیکنان استان در مسابقات کارکنان کشور، کارگران کشور، فرهنگیان کشور، دانشجویان کشور، نوجوانان و جوانان و مسابقات آزاد عناوین مختلفی را کسب کردند و خراسان شمالی جزو سه استان برتر است.

حشمتی‌راد نبود خانه دارت را از مهم‌ترین مشکلات این ورزش دانست و گفت: تنها دو باشگاه دارت خصوصی در بجنورد و آشخانه وجود دارد که باشگاه موجود در آشخانه به علت بیماری کووید ۱۹ تعطیل شده است و بازیکنان در منزل خود تمرین می‌کنند و مشکل بعدی نبود اسپانسر برای برگزاری مسابقات است.

وی افزود: ورزش دارت علاوه بر اینکه ورزش جذابی است، نوعی تفریح نیز محسوب می شود و از سوی دیگر موجب تقویت حافظه خواهد شد.

ادامه مطلب  کونگ‌فوی خراسان شمالی از ظرفیت بالایی برخوردار است