حضور سرمایه‌گذاران در خراسان شمالی کم است / لزوم افزایش چند برابری
حضور سرمایه‌گذاران در خراسان شمالی کم است / لزوم افزایش چند برابری

استاندار خراسان شمالی مهم‌ترین ضعف استان را تعداد پایین و نامناسب سرمایه‌گذاران در خراسان شمالی بیان کرد.

محمدعلی شجاعی صبح امروز در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان شمالی با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری در استان اظهار کرد: مهم‌ترین ضعف استان، عدم حضور سرمایه‌گذار به‌اندازه کافی است.

وی افزایش سرمایه‌گذاران به میزان ۴ یا ۵ برابری در استان را لازم دانست و افزود: این افزایش سرمایه‌گذاران مشکلات را در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی را حل می‌کند.

استاندار خراسان شمالی با انتقاد نسبت به عملکرد مدیران در قبال سرمایه‌گذاران گفت: سنگینی مدیران برای پیگیری کار سرمایه‌گذاران قابل‌پذیرش نیست زیرا نباید سرمایه گذار در استان معطل شود بلکه باید به دنبال سرمایه‌گذاران بدویم تا مشکلش را حل کنیم.

وی وجود سرمایه‌گذار عامل رونق بخش‌های مختلف در استان دانست و افزود: ما در استان به سرمایه‌گذار نیازمندیم زیرا این فرد می‌تواند به استان‌های بزرگ‌تر بروند اما باید کاری کنیم تا در این استان بمانند.

شجاعی خواستار افزایش سرعت و کیفیت در امور ادارات برای کمک به سرمایه‌گذاران شد و خاطرنشان کرد: نگاه مدیران باید عوض شود و به خاطر مردم این کار را انجام دهید.

وی در انتها خواستار تصویب سند توسعه صادرات خارجی استان در شورای برنامه‌ریزی استان شد و گفت: ارتباط با سفرای کشورهای هدف اعلام‌شده در این سند باید آغاز شود و اقدامات لازم تجارتی انجام شود.

  • منبع خبر : فارس