حجت الاسلام عظیم آسوده

ثبت ۲۶ موقوفه جدید در خراسان شمالی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی از ثبت ۲۶ مورد موقوفه در استان از دهه وقف سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: ارزش این موقوفات ۱۳ میلیارد تومان است.

حجت الاسلام عظیم آسوده پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از دهه وقف سال گذشته تاکنون ۲۶ مورد وقف جدید به ارزش ۱۳ میلیارد تومان در خراسان شمالی به ثبت رسیده است.

مدیرکل امور اوقاف و خیریه خراسان شمالی ادامه داد: هر روستا و محله می‌تواند پس از شناسایی نیازهای خود، وقف مشارکتی راه اندازی کرده و درآمدها را در همان محل هزینه کند.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های این نهاد طی سال جاری اشاره داشت و افزود: در راستای طرح شمیم حسینی، اداره کل اوقاف در محرم و صفر به ۱۱۲ هیئت مذهبی کمک کرده است.

آسوده توزیع ۲۳ هزار بسته غذایی، ۳۴۴ هزار وعده غذای گرم، گوشت قربانی ۶۳ رأس گوسفند و ۴ گوساله را دیگر برنامه‌های اوقاف بیان داشت و گفت: همچنین ۸۰۵ بسته مهر تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به راه اندازی طرح شمیم خدمت در امامزادگان استان، تصریح کرد: ۳ درمانگاه در امامزاده‌ها افتتاح شده و ایجاد کارگاه‌های اشتغال زایی در دست اقدام است.

وی افزود: طی سال جاری ۱۳۲ مبلغ به مناطق مختلف استان اعزام شده اند.

آسوده با اشاره به وجود ۶۴ پرونده حقوقی در اوقاف استان، عنوان کرد: رأی ۳۳ پرونده به نفع اوقاف و یک پرونده علیه اوقاف صادر شده است و باقی موارد در دست جریان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پس از برگزاری مسابقات قرآنی شهرستانی و استانی، ۶ نفر به مرحله کشوری راه یافتند؛ همچنین تعداد نفرات شرکت کننده در مسابقات رشد ۳۰۰ درصدی داشته است.

ادامه مطلب  نفرات برتر چهل و چهارمین مسابقات قرآن کریم خراسان شمالی معرفی شدند

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری به منظور افزایش درآمد موقوفات یکی از اهداف این اداره کل است، افزود: ۵ نیروگاه انرژی خورشیدی به ثمر نشسته و بزرگتریت باغ انگور مکانیزه استان در حال بهره برداری است.

آسوده از تعمیر و بازسازی ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع از اماکن متبرکه خبر داد و اضافه کرد: طرح توسعه امامزاده سید عباس یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرا است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خرسان شمالی در انتها با اشاره به طرح توسعه عمارت مفخم که بنا بود با تخریب بیمارستان امام رضا همراه باشد، گفت: اکنون این طرح بدون بخش بیمارستان در حال اجرا است.