سید محمد پاکمهر

تکلیف وزیر آموزش و پرورش مشخص شود/ ضرورت وجود آموزش حضوری دانش آموزان

نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، راز و جرگلان، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت آموزش حضوری دانش آموزان و تعیین تکلیف وزیر مربوطه تاکید کرد.

سید محمد پاکمهر در آیین بازگشایی مدارس و به صدا در آمدن زنگ مهر و مقاومت در خراسان شمالی که سوم مهر ماه در محل آموزشگاه شاهد حضرت رسول اکرم در بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین رسالت هر نظامی، نظام آموزش، تعلیم و تربیت آن است که پایه و اساس آن هم بر آموزش و پرورش استوار است.

وی با تاکید بر مسئولیت ویژه آموزش و پرورش و وظیفه خطیری که در کشور بر عهده دارد، تاکید کرد: تکلیف سکاندار هدایت وزارت آموزش و پرورش هنوز مشخص نشده و انتظار می‌رود در آینده نزدیک مشخص شود.

پاکمهر همچنین بابیان اینکه هرکس بخواهد در نظام به جایی برسد باید از آموزش و پرورش عبور کند، گفت: این وزارتخانه اهمیت بسیاری در جامعه دارد به طوری که بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم همزمان با آغاز سال تحصیلی، فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

وی به تاثیرات کرونا بر آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و افزود: کرونا فقط بر حوزه سلامت تأثیر گذار نبوده بلکه سبب تغییر در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و… نیز شده است.

وی اظهار کرد: یکی از تاثیرات کرونا بر روی مدارس است که آسیب‌های بسیاری از جمله جلوگیری از حضور فیزیکی دانش آموزان را به دنبال داشت.

نائب رئیس کمیسیون درمان مجلس شورای اسلامی گفت: باید در این شرایط یاد بگیریم که چگونه عمل کنیم و جایگاهی ویژه نیز برای رفتار دانش آموزان و تعلیم و تربیت آن‌ها ایجاد نماییم.

نماینده مردم پنج شهرستان‌ استان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: نگرانی ما از سویه «مو» ویروس کرونا برطرف نشده آما نباید آموزش حضوری را نادیده بگیریم؛ به همین دلیل تلاش می‌شود تا دغدغه همه خانواده‌ها را با اقدام صحیح برطرف کنیم.

ادامه مطلب  ۲ شهر خراسان‌شمالی در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند/۴۱ فوتی در یک هفته گذشته