اکرم صدیقی

تولید ۳ قطعه موسیقی برای شهداء توسط هنرمندان موسیقی‌مقامی خراسان‌شمالی

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی از تولید ۳ قطعه موسیقی برای شهداء توسط هنرمندان موسیقی مقامی استان در راستای تبیین‌ رشادت‌ها و دلاورمردی‌های ۸ سال دفاع مقدس خبر داد.

اکرم صدیقی در گفت و گو با رسانه ها به تبیین و تشریح برنامه‌های حوزه هنری خراسان شمالی پرداخت و اظهار کرد: تولید ۳ قطعه موسیقی برای شهداء توسط هنرمندان موسیقی مقامی استان در راستای تبیین‌ رشادت‌ها و دلاورمردی‌های ۸ سال دفاع مقدس یکی از این برنامه‌هاست.

وی به تولید قطعات موسیقی درباره شهیدان حاج قاسم سلیمانی و رجبعلی محمدزاده با هنرنمایی حسین ولی‌نژاد اشاره کرد و افزود: قطعه مربوط به شهید کریمی نیز توسط آنامراد رستگاری هنرمند چیره دست موسیقی ترکمن تولید شده است.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی هم‌چنین از در دست تولید بودن قطعات دیگر موسیقی برای شهیدان محمدعلی صفا، ایرج رستمی،  فیروز حمیدی زاده، شهید مدافع حرم، دکتر وحید یحیوی شهید سلامت و محمد ابراهیم باقری از شهدای منا خبر داد و افزود: حسین ولی‌نژاد، رضا محمدی و عیسی قلی‌پور نیز در تولید این قطعات نقش‌آفرین هستند و در مجموع ۸ قطعه تولید خواهد شد.

وی دیدار با خانواده شهید هنرمند محمود سیفی در شهرستان گرمه، داوری آثار هفتمین رپرتوار تئاتر دفاع مقدس، و مشارکت در برگزاری برخی برنامه‌های برگزار شده در استان را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای گرامیداشت این ایام برشمرد و تصریح کرد: دیدار هنرمندان فعال در عرصه دفاع مقدس با نماینده ولی فقیه در استان و تولید نماهنگ شهید سلیمانی به کارگردانی یاشار ابراهیمی از دیگر برنامه‌های حوزه هنری استان برای این ایام است.

صدیقی تهیه و انتشار بسته‌های فرهنگی در قالب معرفی ۷ شهید شاعر و نقل خاطرات کوتاه از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس در فضای مجازی و نصب بخشی از آثار گنجینه هنر انقلاب اسلامی در قالب بیلبورد در سطح شهر شامل آثار هنرمندان حسین رزم خواه، حبیب صادقی، علی وزیریان، مصطفی گودرزی، حسین‌ خسروجردی را از دیگر اقدامات در نظر گرفته شده عنوان کرد.

ادامه مطلب  ۲۱ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی به هنرمندان خراسان شمالی پرداخت شد

لازم به ذکر است کتاب بازگشت به مقصد، خاطرات شهید مهدی وحیدی از شهدای مانه و سملقان به کوشش آقای محمود وضیع نیز در حال حاضر زیر چاپ است که بعد از ایام شهادت امام رضا (ع) رونمایی خواهد شد.