محمد وحیدی

توسعه اشتغال پایدار بین مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی به‌صورت تضمینی

نماینده پنج شهرستان استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی نسبت به گسترش طرح‌های اشتغال پایدار به‌صورت تضمینی بین مددجویان و خانواده‌های محروم استان تأکید کرد.

محمد وحیدی در نشست با مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی بابیان اینکه گرانی نهاده‌های دامی شرایط دامداران استان را بحرانی کرده و خیلی از دامداران مجبور به فروش دام‌های خود شدند، خاطرنشان کرد: بر این اساس باید طوری برنامه‌ریزی شود تا اشتغال‌هایی با ضریب پایداری بالا و تضمین‌شده برای اقشار محروم استان اجرا شود.
وی توسعه نیروگاه خورشیدی خانگی را یکی از طرح‌های موفق و پایدار دانست و افزود: این طرح با توجه به اینکه با کمترین زیرساخت‌ها و تضمین بیش از 20 سال پیش‌بینی‌شده است، قطعاً جزء طرح‌های موفق برای مددجویان خواهد بود.
وی بابیان اینکه با تسهیلات 80 میلیون تومانی می‌توان طرح توسعه نیروگاه‌های خانگی خورشیدی را در استان توسعه داد، اظهار کرد: هر خانوار نیازمند هم‌اکنون می‌تواند بدون صرف وقت، اتلاف انرژی و نیروی کار با اجرای این طرح بیش از سه میلیون تومان درآمد زایی ماهانه داشته باشد.
وی در ادامه به طرح ساخت مسکن برای سالمندان و مشکلات پذیرش ضمانت های بانکی در این قشر اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر بانک ها و سازمان های ذی ربط در این زمینه شد و گفت: پذیرش ضمانت فرزندان خانوارهای دارای سالمند برای ارائه اطمینان به بانک ها در بازپرداخت اقساط یکی از راه های مناسب در مدیریت و مقاوم سازی مسکن سالمندان است.

ادامه مطلب  شورای ترافیک خراسان شمالی مسئول گره زدن ترافیک است