توجیه طرح های اقتصادی تا هفته آینده تهیه و در سایت سرمایه گذاری بارگذاری شود
توجیه طرح های اقتصادی تا هفته آینده تهیه و در سایت سرمایه گذاری بارگذاری شود

استاندار خراسان شمالی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تأکید کرد: مشاور باید تا هفته آینده توجیه اقتصادی طرح ها را تهیه و در سایت سرمایه گذاری استان بارگذاری کند.

«محمدعلی شجاعی» امروز یک شنبه (۱۸ خرداد) در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان اینکه مهم ترین ضعف استان، نبود سرمایه گذار کافی است، افزود: اگر تعداد سرمایه گذاران استان بیشتر شود مشکلات استان در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و امنیتی حل می شود.

 

استاندار خراسان شمالی بیان کرد: اگر این موضوع را بپذیریم آنقدر راحت و آرام کارهای امور سرمایه گذاران را پیگیری نمی کنیم.

 

وی با تأکید بر اینکه برای حل مشکلات سرمایه گذاران استان باید پیگیر باشیم، گفت: باید بدانیم ما به سرمایه گذار نیاز داریم چرا که سرمایه گذار توانایی دارد و می تواند به سایر استان ها مهاجرت کند.

 

شجاعی با ذکر این نکته که روند طولانی انجام کارهای سرمایه گذاران موجب خستگی می شود، اظهارکرد: باید شرایطی ایجاد کنیم که سرمایه گذار در استان ماندگار شود.

 

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه تهیه مجوز بی نام برای طرح های اقتصادی استان در حوزه های مختلف با هدف تسهیل کار سرمایه‌گذاران است، تأکید کرد: مشاور باید تا هفته آینده توجیه اقتصادی طرح ها را تهیه و در سایت سرمایه گذاری استان بارگذاری کند.

 

«محمود قنبری» معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی هم در این نشست گفت: در سال جهش تولید، دولت به تنهایی نمی تواند این جهش را محقق کند و بخش خصوصی باید بیشتر از گذشته پای کار بیاید.

 

وی با بیان اینکه در سال جهش تولید باید بخش صادرات استان فعال تر شود، افزود: هدف از صادرات تنها تولیدات استان نیست بلکه باید تلاش کنیم با ارائه مشوق های لازم صادرات محصولات سایر استان ها نیز از استان خراسان شمالی انجام شود.

 

قنبری با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری، تسهیلات پرداختی و تولیدات استان با میزان صادرات همخوانی ندارد، اظهارکرد: موافقت نامه های اصولی صادر شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت باید تا پایان کار از سوی این سازمان پیگیری شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری شبستان