عبدالرحیم گرجی

تمامی زندانیان خراسان شمالی علیه کرونا واکسینه شدند

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی گفت: حدود هزار و ۵۰۰ زندانی در زندان‌های استان علیه کرونا واکسینه شدند که علاوه بر مددجویان تمامی کارکنان و سربازان این دستگاه نیز واکسن دریافت کردند.

عبدالرحیم گرجی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تمامی مددجویان و کارکنان زندان های این استان دُز اول علیه کرونا واکسینه شدند، دُز دوم نیز هم اکنون آغاز شده است.

وی افزود: تمامی تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا به داخل زندان ها اندیشیده شده است و به همین دلیل خانواده ها در این خصوص هیچ نگرانی نداشته باشند.

گرجی اظهار داشت: در بدو ورود به زندان ها، تمامی کارکنان اداری، یگان ها، سربازان و زندانیان ضدعفونی و غربالگری می شوند و همچنین تب آنان نیز به صورت مستمر سنجیده می شود.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی گفت: با کوچکترین بروز هر مشکلی مددجویان در زندان های این استان معاینه خواهند شد و در صورت مشکوک بودن سریعا به دانشگاه علوم پزشکی معرفی می شوند.

گرجی با بیان اینکه زندان برخلاف دیگر مراکز تعطیل‌بردار نیست، گفت: البته برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا تمامی تمهیدات لازم اندیشیده شده و رعایت مسایل بهداشتی با وسواس تمام در فضای زندان صورت گرفته و به مددجویان نیز سفارش شده است.

براساس آمارها، شمار زندانیان استان نسبت به میانگین کشور ۲۳ درصد کمتر است که براین اساس به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۹۵ نفر در زندان‌های این خطه هستند.

این استان با سرانه ۱۸ متر مربع فضای فیزیکی برای هر زندانی، از میانگین این شاخص در کشور جلوتر است.

در هر یک از شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.

ادامه مطلب  آمار کرونایی ۱۰ مهرماه/ ۴ فوتی و ۴۸ بستری در خراسان شمالی