علیرضا صبوری

تعداد ۱۲۰ دستگاه پنل خورشیدی به عشایر شیروان تحویل داده شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: تعداد ۱۲۰ دستگاه پنل خورشیدی به عشایر شهرستان شیروان تحویل داده شد.

«علیرضا صبوری» در گفت و گو با خبرنگاران در شیروان اظهار کرد: در راستای استفاده بهینه از انرژی برق هر ساله بین عشایر پنل خورشیدی توزیع می شود که امسال در فاز نخست این پروژه، تعداد ۱۲۰ دستگاه پنل خورشیدی به عشایر شهرستان شیروان تحویل داده شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی از صرف بیش از ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای تهیه این پنل های خورشیدی خبر داد و عنوان کرد: ۳۰۰ پکیج خورشیدی ۱۰۰ وات برای خراسان شمالی تامین شد که از این تعداد ۱۲۰ دستگاه برای عشایر شیروان تخصیص داده شد.

صبوری، یکی از اولویت‌ها و برنامه های امور عشایری را تجهیز سامانه عرفی عشایر به پنل های خورشیدی و انرژی های نو دانست.

وی خاطرنشان کرد: این پنل ها قابلیت شارژ موبایل، چراغ قوه و روشنایی همزمان ۶ رشته لامپ و نیز استفاده از تلویزیون و رادیوهای کم مصرف را دارد که این پنل ها پنج سال ضمانت دارد و غیرقابل فروش به غیر است.

وی وزن کم، قابل حمل بودن و نصب آسان را از مهم‌ترین مزایای این پنل ها عنوان کرد و گفت: این مزیت به مصرف کننده کمک می کند تا بدون نیاز به متخصص، به راحتی بتواند این سیستم خورشیدی را نصب و از آن استفاده کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی  تصریح کرد: در راستای استفاده بهینه از منابع و صرفه جویی در منابع انرژی و استفاده از انرژی‌های پاک، اداره کل امور عشایر این پنل‌ های خورشیدی را در مناطق عشایری توزیع کرد.

ادامه مطلب  سرویس رفت و آمد دانش آموزان با ۵۰ درصد ظرفیت انجام می شود