تصویب ۴۳۰ میلیارد اعتبار برای رفع مشکلات شهرستان شیروان در دومین سفر استاندار

استاندار خراسان شمالی از تصویب ۴۳۰ میلیارد تومان برای رفع بخشی از کمبودها و پروژه های شهرستان شیروان خبر داد.

محمدعلی شجاعی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان شیروان در دور دوم سفر به این شهرستان که در نهم مهرماه برگزار شد، اظهار کرد: ۳۷۵ میلیارد تومان در حوزه اقتصادی-تسهیلاتی و بیش از ۵۴ میلیارد تومان در حوزه عمرانی برای مشکلات این شهرستان تصویب شد.

وی افزود: در سفر قبلی به این شهرستان، ۸۸ مصوبه با اعتبار حدود ۲۰ میلیارد تومان مصوب شد که اکنون پس از بررسی دلایل انجام نشدن آن ها و رفع موانع، به بررسی دیگر مشکلات خواهیم پرداخت.

وی در این جلسه پس از بررسی دلایل و مواجه شدن با بی اطلاعی مدیران شهرستان در حوزه آب و ورزش از این موضوع انتقاد کرد.

انتقاد از مسئولان شهری و اداره ورزش

استاندار به حوزه ورزش و پروژه‌های آن اشاره کرد و گفت: چرا پروژه‌ای که هم اعتبار دارد و هم پیشرفت فیزیکی بالا ۸۰‌ درصد را تا کنون معطل کرده اید؟

وی تصریح کرد: تعجب می کنم برخی مسئولان طی روز چه کاری انجام می دهند که به مهم ترین موضوعات شهرستان که به صورت مستقیم با مردم ارتباط دارد، نمی پردازند.

مشکلات حوزه شهری نیز از جمله موضوعاتی بود که به خاطر نبود مسئول مطلع از آن ها، مورد انتقاد استاندار قرار گرفت.

تامین اعتبار مصوبات باقی مانده

استاندار در نهایت دستور داد اعتبارات لازم برای پروژه هایی که به این دلیل از سفر قبلی برروی زمین مانده بود، تامین شود.

پردیس سینمایی شیروان از جمله پروژه های این شهرستان بود که شهرداری آن را متوقف کرد و استاندار دستور تامین بخشی از منابع مالی آن را داد تا شهرداری کار را مجددا آغاز کند.

ادامه مطلب  پیام استاندار خراسان شمالی به مناسبت هفته ملی مهارت‌‌‌

اعتبار برای ایمن شدن پل خطرناک

پروژه پل غیر ایمن کمربندی این شهرستان نیز از موضوعات اصلی جلسه بود که مقرر شد تخصیص اعتبار پروژه کنارگذر در قالب مصوبه سفر، برای خارج شدن این پل از دسترس تا زمان ترمیم آن، انجام شود.

اولویت در تامین اعتبارات سفرهای شهرستانی

استاندار سپس در خصوص مصوبات این جلسه تاکید کرد: تامین اعتبارات مصوبات سفرهای شهرستانی در اولویت سازمان برنامه و بودجه استان باشد.

انتقاد از آبفای شهرستان شیروان

تامین منابع اعتباری پروژه های آب شرب روستاهای میرزابیگ و بی بهره نیز بخشی از این جلسه را به خود اختصاص داد که بی اطلاعی نماینده آب و فاضلاب شهرستان درباره این موضوع، انتقاد استاندار را به دنبال داشت.

اختصاص خط اعتباری ویژه برای بانوان

شجاعی همچنین در این جلسه دستور اختصاص خط اعتباری ویژه برای اشتغال خانگی بانوان در دو بخش شهری و روستایی را داد.

تعداد دقیق مصوبات این سفر شهرستانی نیز همانند سایر سفرهای انجام شده، طی روزهای آینده و برگزاری جلسات فنی تخصصی اعلام می شود.