دکتر شاهین مافی نژاد

تست کرونای ۲۵۵ مادر و نوزاد در خراسان شمالی مثبت اعلام شد

رییس بیمارستان بنت الهدی شهرستان بجنورد گفت: از ابتدای امسال تاکنون، تست کرونای ۲۵۵ مادر و نوزاد در استان مثبت اعلام شد که شماری از آنها بستری شدند.

دکتر شاهین مافی نژاد روز دوشنبه اظهار داشت: از این تعداد تست کرونای ۲۳۰ مادر و ۲۵ نوزاد در بیمارستان بنت الهدی مثبت شده است.
وی با بیان این که همه مادران باردار از نظر وجود نشانه های بیماری کووید ۱۹ بررسی می شوند، خاطرنشان کرد: برخی علائم بارداری مانند تنگی نفس، استفراغ و تهوع با علائم کرونا یکی هستند و در حال حاضر اگر مادر بارداری با این علائم به بیمارستان مراجعه کند بستری می شود.

مافی نژاد با تاکید بر این که ۹۰ درصد مادران باردار مبتلا به کووید ۱۹ دارای علائم خفیف تری بودند، ادامه داد: ۱۰ درصد مادران باردار کرونا مثبت به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن، نسبت به جمعیت غیر باردار علائم بالینی بیشتر و شدیدتری داشتند که سریعا بستری و درمان شدند.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان خود را از دست دادند که این میزان در موج پنجم افزایش زیادی داشته است.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، فاروج، گرمه، جاجرم در وضعیت نارنجی (پرخطر) و رازوجرگلان نیز در وضعیت زرد قرار گرفت

ادامه مطلب  کشف عرضه خارج از شبکه برنج تنظیم بازار از یکی از فروشگاه های بزرگ بجنورد