سردار سرتیپ محمد نجاتی

تجلیل از ۴۰۰۰ پیشکسوت دفاع مقدس خراسان شمالی طی این هفته

مدیر کل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس خراسان شمالی از تجلیل ۴۰۰۰ پیشکسوت دفاع مقدس این استان طی هفته دفاع مقدس خبر داد.

سردار سرتیپ محمد نجاتی در نشست خبری که ۲۷ شهریورماه در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس به صورت سراسری در تاریخ ۳۰ شهریور ماه با حضور رییس جمهور برگزار می شود، گفت: در این مراسم‌ از ۳۰۰ نفر به نمایندگی سایر پیشکسوتان استان دعوت به عمل خواهد آمد.

وی با بیان اینکه طی هفته دفاع مقدس حدود ۹۷۲ برنامه در این استان اجرا خواهد شد، افزود: برنامه های هفته دفاع مقدس از ۳۰ شهریور ماه آغاز و تا هفتم مهر ماه ادامه خواهد داشت.

سردار نجاتی ادامه داد: ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان ها به ریاست فرمانداران اجرایی می شود.

وی اظهارکرد: انجام رژه خودرویی، غبارروبی مزار شهدا، نواختن زنگ مقاومت همزمان با بازگشایی مدارس، افتتاح یادمان شهید محمد رضایی در فاروج، نذر کتاب، کتابخوانی، دیدار از خانواده های شهدا و ایثارگران از جمله برنامه برنامه هایی است که طی هفته دفاع مقدس انجام می شود.

این مقام مسئول در ارتباط با تکمیل مجموعه فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس استان بیان کرد: مساحت باغ موزه استان ۱۲ هکتار است که در سطح شش هزار و ۳۰۰ متر فاز یک این مجموعه ساخته شد.

وی ادامه داد: طی تفاهمی که میان استانداری خراسان شمالی و بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس کشور انجام شد مقرر شده بود که اعتبار ۴۶ میلیارد تومان برای ساخت زیرساخت و شش میلیارد تومان برای تجهیزات اختصاص یابد.

سردار نجاتی بیان کرد: مقرر شده بود که باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی طی امسال و سال آینده به طور کامل ساخته شود که این امر با اختصاص اعتبار انجام می شود.

ادامه مطلب  خراسان شمالی میزبان ۷۲ شهید گمنام است