سرهنگ شاکری

بی‌احتیاطی کاربر فضای مجازی، سرقت ۲ میلیاردی را رقم زد

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از کشف پرونده سرقت مجازی ارز دیجیتال به ارزش دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال خبرداد

سرهنگ یوسف شاکری، رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه حضوری یکی از شهرودان مبنی بر به سرقت رفتن ارز دیجیتال به ارزش دو میلیارد ریال واکانت بازی pupge به مبلغ چهارصد میلیون ریال موضوع با جدیت در دستور کار مأموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های فنی و پلیسی مأموران مشخص شد که این شهروند از طریق فضای مجازی با شخص دیگری آشنا شده و وی نیز با شگرد برنده شدن در مسابقه، کدهای ورود به‌حساب کاربری پست الکترونیکی وی را اخذ و اقدام به هک حساب کاربری وی نموده بود.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی افزود: با عکس العمل به‌موقع مأموران پلیس فتا سارق مورد شناسایی قرارگرفته و اقدامات لازم برای دستگیری وی ادامه دارد.

سرهنگ شاکری گفت: بازار بازی‌های رایانه‌ای و پول‌های دیجیتال امروزه بسیار رونق داشته و در حال رشد نیز هست اما در این میان افراد سودجویی نیز قصد فریب و کلاه‌برداری از کاربران رادارند؛ چیزی که کاربران باید در دنیای مجازی یاد بگیرند این است که به‌هیچ‌عنوان به افراد غریبه اعتماد نکنند و اطلاعات شخصی خود را به‌هیچ‌عنوان در اختیار دیگران قرار ندهند.

ادامه مطلب  سلامت دانش آموزان وهمکاران اولویت بازگشایی مدارس است