امین کلاته

بیمه رایگان منازل روستاییان خراسان شمالی پیگیری می‌شود

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی گفت: اعتبار بیمه منازل روستاییان استان پایان تیرماه امسال به آخر رسیده و در این زمینه پیگیر هستیم تا این اماکن بار دیگر به صورت رایگان در برابر حوادث بیمه شوند.

امین کلاته روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: اکنون حدود ۲ ماه است که منازل روستاییان بدون بیمه بوده و در صورت وقوع حادثه، غرامتی دریافت نخواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته تمامی منازل مسکونی استان در برابر حادثه های غیرمترقبه به صورت رایگان بیمه شدند و این بیمه به صورت بی نام انجام شد و بر این اساس خسارت حادثه ها تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال جبران می شود.

وی درباره پرداخت غرامت به روستاییان خسارت دیده از زلزله بهار امسال در شهرستان های گرمه، جاجرم و مانه و سملقان اظهار داشت: تاکنون پرداخت غرامت به ۶۰۰ واحد مسکونی به میزان حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال برای هر واحد خسارت دیده مورد تایید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تعیین غرامت بیمه برای سایر واحدهای خسارت دیده از زلزله بهار امسال در دست بررسی است افزود: میزان خسارت. و غرامت های تعیین شده توسط شرکت بیمه کمتر از میزان خسارت های برآورد شده توسط کارشناسان است از این رو بررسی مجدد در این زمینه انجام می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی با اشاره به پرداخت غرامت به خسارت دیدگان از سیل امسال اظهار داشت: تعیین و پرداخت غرامت به این خسارت دیدگان هم در دست بررسی است.

کلاته اظهار داشت: در مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی روستایی خسارت دیده از حادثه های سیل و زده امسال مشمول دریافت غرامت بیمه ای شده است که در حال پیگیری است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی درباره شرایط برقراری بیمه رایگان منازل مسکونی روستاییان استان گفت: بیمه مرکزی مکلف کرده است که سقف غرامت برای هر واحد مسکونی ۴۰۰ میلیون ریال باشد و علاوه بر آن بیمه نامه ها باید به نام فرد صادر شود که این امر کار را با مشکل روبه رو کرده است.

ادامه مطلب  سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات امکانی برای مطالبه گری قانونی مردم است

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از آن در روستاهای سکونت دارند.