قاسم بیانی

بیمارستان صحرایی بیماران کرونایی در بجنورد جمع‌آوری شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با ادامه روند نزولی بستری های کرونایی در استان، بیمارستان صحرایی واقع در مجموعه مرکز درمانی امام حسن(ع) بجنورد جمع‌آوری شد.

قاسم بیانی روز سه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: این بخش درمانی با توجه به افزایش بی سابقه بستری های کرونایی در نیمه دوم مردادماه راه اندازی شد به گونه ای که با مراجعه روزانه صدها نفر به مرکز درمانی امام حسن(ع) بجنورد، این بیمارستان صحرایی به عنوان تریاژ عمل می کرد و بیماران قبل از ورود به بیمارستان مورد غربالگری قرار می گرفتند.

وی با بیان اینکه میزان بستری های کرونایی استان ۴۰ درصد کاهش یافته است، گفت: هم اکنون بیمارستان های غیر کرونایی خراسان شمالی به حالت عادی خود بازگشته است و تنها بیمارستان های امام حسن(ع) و تامین اجتماعی بجنورد، بیمارستان حضرت جوادالائمه شهرستان جاجرم و بیمارستان آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان بیماران کرونایی را بستری می کنند.

بیانی یادآور شد: هم اینک روزانه حدود ۴۰۰ مبتلا به کرونا در استان شناسایی و حدود ۷۰ نفر آنها نیز بستری می شوند که در این میان، گذر از موج پنجم نیز نیازمند پایبندی بیش از پیش مردم به شیوه نامه بهداشتی است.

از ابتدای آغاز طرح ملی واکسیناسیون در خراسان شمالی همزمان با سراسر کشور، تاکنون ۳۰۴ هزار و ۷۴۵ واکسن کرونا به استان وارد و ۲۷۴ هزار دُز تزریق شده است.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان خود را از دست دادند که این میزان در موج پنجم افزایش زیادی داشته است.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، فاروج، گرمه، جاجرم در وضعیت نارنجی (پرخطر) و رازوجرگلان نیز در وضعیت زرد قرار گرفت.

ادامه مطلب  مسیل خندق و کانال‌های هدایت آب‌های سطحی بجنورد لایروبی شد