محفل ادبی

به مناسبت گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی؛ محفل ادبی در جاجرم برگزار شد

محفل ادبی به مناسبت گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی در فرمانداری شهرستان جاجرم برگزار شد.

فرماندار شهرستان جاجرم در این محفل با بیان اینکه پاسداشت زبان و ادب پارسی از ضروریات می باشد ، اظهار داشت: کرد: برگزاری این گونه محافل نشاط و شادابی را به افراد و جامعه می دهد .

«مصطفی حاجی زاده» افزود: جاجرم از لحاظ فرهنگ و تمدن بسیار غنی می باشد و معرفی و شناسایی مفاخر به جامعه با برگزاری محافل ادبی و هنری موثر خواهد بود.

وی بیان کرد : توجه به روستا ها و مناطق کمتر توسعه یافته از اولویت های فعالیت های فرهنگی، هنری محسوب می شود و در این زمینه باید برنامه ریزی درستی انجام گیرد.

«علی اصغر شکوری»، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاجرم ضمن با گرامیداشت رو بیست و هفتم شهریور ماه روز شعر و ادب فارسی و سالروز درگذشت استاد شهریار، گفت: بیان لطیف، ساده، روان و جذابیت کلام، از ویژگی های شعر شهریار است که شعر را هنرمندانه به خدمت گرفته بود تا مذهب، ملت و میهن خود را به جهانیان معرفی کند.

شایان ذکر است؛ در این محفل ادبی شاعران اشعار خود را خوانش کرده و در پایان از آنها تجلیل به عمل آمد .

شورای عالی انقلاب فرهنگی، بیست و هفتمین روز شهریور ماه هر سال مصادف با سالروز درگذشت استاد بلندآوازه شعر فارسی “سید محمدحسین بهجت تبریزی” متخلص به “شهریار” را که سال ۱۳۶۷ در چنین روزی به دیدار حق شتافت “روز ملی شعر و ادب پارسی” نامگذاری کرده است.

ادامه مطلب  تقدیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از استاد «عباسعلی تیموزاده»