حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا نوری

بسترهای لازم برای کارآفرینی ویژه محرومان خراسان شمالی ایجاد شود

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ایجاد اشتغال را بهترین راه برای رفع محرومیت دانست و گفت: ایجاد بسترهای مناسب برای کارآفرینی ویژه محرومان در دستور کار مسئولان باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا نوری صبح چهار شنبه در دیدار با مسئولان کمیته امداد خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، با تأکید بر حفظ کرامت مددجویان اظهار کرد: باید طوری برنامه‌ریزی شود تا برای نسل بعدی مددجویان نیز مسیر رشد و تعالی باز باشد.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: بهترین راه رفع محرومیت در خانواده‌های نیازمند، ایجاد اشتغال پایدار و ترغیب این افراد به کار کردن است.

وی به تجمیع هزینه کردهای ریز در بخش‌های مختلف محرومیت‌زدایی تأکید کرد و افزود: اگر هزینه‌های ریز در بخش کمک به نیازمندان به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده در اختیار کارآفرینان نیکوکار قرار بگیرد، قطعاً زمینه اشتغال محرومان فراهم می‌شود.

نوری همچنین توسعه صنایع پایین‌دستی در استان و استفاده از ظرفیت محرومان و مددجویان در این بخش را مهم ارزیابی کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نوری در انتها به لزوم استعدادیابی مددجویان و خانواده‌های محروم استان اشاره کرد و گفت: تجمیع افراد مستعد شناسایی‌شده و صحبت با این افراد و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و ارائه کمک‌های فکری و معنوی، می‌تواند اقدام مهمی برای اشتغال‌زایی در استان باشد.

ادامه مطلب  بازسازی حسینیه روستای رئین بجنورد توسط گروه جهادی سیدالشهدا