ستوان یکم پاسدار محمد باقر نیازی

برگزاری کارگاه آسیب شناسی با محوریت فضای مجازی در شیروان

کارگاه آسیب شناسی فضای مجازی با محوریتِ معضلات، نحوه مدیریت و استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی و اینترنت با حضور بسیجیان حوزه حضرت خاتم الانبیاء(ص) در محل مسجد امام رضا (ع) برگزار شد.

فرمانده حوزه خاتم الانبیا(ص) فضای مجازی را نسل جدیدی از روابط اجتماعی دانست و افزود: با اینکه فضای مجازی عمر خیلی زیادی ندارد، اما توانسته است به خوبی در زندگی مردم جا باز کنند؛ امروزه خانواده ایرانی در محیط فرهنگی خود، مواجه با شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی، رسانه‌های مدرن و«…» است که هر کدام به نوبه خود بخشی از فرآیند تأثیرگذاری در خانواده را هدف گرفته‌اند.

ستوان یکم پاسدار محمد باقر نیازی در ادامه  نصریح داشت : فضای مجازی در بسیاری از موارد می تواند مفید واقع شود. در این خصوص فضای مجازی بستری را برای نسل نوجوان و جوان فراهم کرده است که می‌توانند با استفاده از آن در زمینه آموزشی وضعیت بهتری را تجربه کنند، اما عدم استفاده صحیح از آن نیز به تبع آسیب هایی را همراه با خود خواهد داشت.

وی افزود : همه گیری فضای مجازی در بخش رابطه فرزندان و خانواده نیز تغییراتی بوجود آورده است که از جمله آن به کاهش نقش والدین به عنوان مرجع، کاهش ارتباط خانواده با فرزند و از بین رفتن حریم بین فرزندان را می‌توان نام برد؛ همچنین در بحث ازدواج‌  نیز مسائلی چون ناپایداری ازدواج‌ها، تغییر الگوی همسرگزینی، نداشتن مهارت‌هایی برای ازدواج ، ناتوانی والدین برای آموزش به فرزندان، افزایش روابط دختر و پسر در زمان نامزدی بدون عقد، بالا رفتن سن ازدواج و افزایش تنوع‌ طلبی جنسی مردان و «…» را می‌توان اشاره داشت.

ادامه مطلب  عضویت دائم ایران در مجمع شانگهای باعث تحول در وضعیت اقتصادی کشور خواهد شد