برخورد با تردد شبانه در خراسان شمالی شدیدتر می‌شود
برخورد با تردد شبانه در خراسان شمالی شدیدتر می‌شود
مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان شمالی گفت: برخورد با تردد شبانه و بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این استان تشدید می‌شود.

مهدی کرامتی جمعه در گفت وگو با خبرنگار از آغاز تشدید نظارت ها بر نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا از امروز در استان خبر داد و اظهار داشت: برخوردها و اعمال قانون در زمینه بی توجهی به پروتکل های بهداشتی شدت می گیرد.

وی افزود: برای نظارت بر نحوه پروتکل های بهداشتی، گروه های نظارتی و شمار بازرسان افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه در قالب طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های کرونایی برخورد با متخلفان تشدید می شود گفت: محدودیت برای ترددهای شبانه در شهرستان های بجنورد، شیروان، مانه و سملقان و اسفراین از امشب جدی تر می شود.

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان شمالی گفت: تردد خودروها به شهرستان اسفراین به عنوان شهرستان نارنجی استان محدود می شود و از جمعه شب از ورود و خروج خودروها به این شهرستان ممانعت می شود.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان اسفراین، تمام محدودیت های شهرهای نارنجی اعمال خواهد شد و بر اساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت های کرونا، فعالیت هایی آموزشی، فرهنگی و اقتصادی متناسب با رنگ کرونایی نارنجی خواهد بود.

کرامتی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در دستگاه های اجرایی اظهار داشت: در هفته های اخیر شاهد برگزاری نشست های متعدد در ادارات بودیم که بعضا زمان برگزاری این نشست ها طولانی مدت بود.

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید نشست ها را به حداقل برسانند و در صورت برگزاری نشست ها، تعداد حاضران متناسب با گستره و وسعت سالن ها باشد.

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان شمالی گفت: ظرفیت جلسات متناسب با وضعیت رنگی و فراهم بودن شرایط محیطی به لحاظ فاصله گذاری و تهویه هوای سالن جلسات باشد.

بر اساس این گزارش شهرستان گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در وضعیت کرونایی آبی هستند، اسفراین رنگ نارنجی دارد و باقی شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار دارند.

  • منبع خبر : ایرنا