دکتر حسن حاج طالبی

برای آموزش حضوری در مدارس خراسان شمالی عجله نکنیم

پزشک عضو شورای آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: نباید برای حضوری شدن آموزش‌ها در مدارس عجله کرد.

دکتر حسن حاج طالبی در گفت و گویی ابراز عقیده کرد: شرایط فعلی استان و کشور، وخیم‌تر از وضعیت سال گذشته است و علاوه بر این که در یک پیک کرونایی هستیم، تعداد بیماران و مرگ و میر ناشی از کرونا نیز بالاست.

وی با بیان اینکه وقتی از احتمال بالای ابتلا به یک بیماری در این شرایط اطمینان داریم نباید خود را در معرض آن قرار دهیم، تاکید کرد: چرا باید دراین شرایط دانش آموزان را به مدارس بفرستیم وقتی می‌توان آموزش‌ها را بر بستر شبکه شاد که مجهزتر شده است، انجام داد؟

وی ادامه داد: اگر دانش آموزان ناقل ویروس کرونا شوند با حضور در منزل، اعضای خانواده خود را نیز آلوده می‌کنند که ممکن است افزایش مرگ و میر را به دنبال داشته باشد.

دکتر حاج طالبی گفت: آموزش و پرورش در ارائه آموزش‌ها در بستر فضای مجازی و سامانه شاد مؤثر عمل کرد و می‌تواند این روش را تا بهتر شدن شرایط ادامه دهد.

وی تاکید کرد: حضوری شدن آموزش‌ها باید سه ماه به تأخیر بیفتد تا ریسک ابتلای دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها به کرونا کاهش یابد و واکسیناسیون خانواده‌ها نیز به حد مطلوبی برسد.

این عضو شورای آموزش و پرورش خراسان شمالی هم‌چنین افزود: جامعه خبری و نخبگان این استان در کنار مردم، افراد موثری را از دست داد که نشان می‌دهد باید در این خصوص با حساسیت بیشتری عمل کنیم.

ادامه مطلب  سنجش نوآموزان عشایر کوچ‌رو خراسان شمالی آغاز شد