فدایی

بالا بودن قیمت طعم دهنده های آبنبات از مشکلات آبنبات ریزان بجنورد

رئیس صنف آبنبات ریزان خراسان شمالی گفت: بالا بودن قیمت طعم دهنده های آبنبات یکی از مهمترین مشکلات آبنبات ریزان بجنورد است.

فدایی در گفت و گویی ، با اشاره به اینکه در گذشته هل کیلویی ۷۰ هزار تومان بود، افزود: این در حالی است که این قیمت هم اکنون به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مقدار آن کم شده و هر جایی از این محصول وجود ندارد و علاوه بر آن برای تهیه آن باید به صورت نقدی خرید کرد.

به گفته فدایی هر کیلوگرم آبنبات هل دار نیاز به ۲۰۰ گرم هل است که قیمت آن هفت تا هشت هزار تومان می شود و همین امر سبب بالا رفتن قیمت آبنبات خواهد شد.

وی اظهارکرد: گل محمدی یکی دیگر از محصولاتی بوده که قیمت هر کیلوگرم آن در گذشته ۱۰۰ هزار تومان بوده اما هم اکنون به ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: دارچین و زنجبیل از دیگر افزودنی هایی است که قیمت آن بالا بوده و بر روی قیمت آبنبات تاثیرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که این صنف در سال های گذشته با آن مواجه بوده بحث قیمت گذاری آبنبات بوده است، بطوریکه در سال هاست در سایر شهرها قیمت آن آزاد بوده و آبنبات ریزها بر اساس هزینه ای که در هر کیلوگرم آبنبات خرج می کردند، امر قیمت گذاری را انجام می دادند.

وی تصریح کرد: اما در این استان قیمت ها باید در کمیسیون مطرح و در آنجا مورد تایید قرار می گرفت که اغلب منطبق بر هزینه ای که آبنبات ریزها پرداخت می کردند، نبود.

رئیس اتحادیه آبنبات ریزهای خراسان شمالی تعداد کارگاه های آبنبات ریزی در این استان را حدود ۷۰ واحد عنوان کرد.

ادامه مطلب  جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن در بجنورد برگزار می‌شود