گزارش خبری :

بازگشایی مدارس در استان‌ها | دغدغه دانش آموزان و والدین خراسان شمالی

با شیوه ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش‌ها در مدارس و مراکز آموزشی٬ دانش آموزان و والدین با سختی‌های مختلفی روبرو شدند و اینک در آستانه سال تحصیلی جدید٬ آغاز حضوری یا مجازی دروس به دغدغه‌ای جددی تبدیل شده است.

با شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش‌ها در مدارس و مراکز آموزشی٬ دانش آموزان و والدین با سختی های مختلفی روبرو شدند و اینک در آستانه سال تحصیلی جدید٬ آغاز حضوری یا مجازی دروس به دغدغه‌ای جددی تبدیل شده است.

به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش آموزش حضوری در مدارس روسایی و عشایری و مدارسی که دروس عملی دارند٬ در اولویت برنامه‌های این وزارت است و از آبان ماه٬ بیشتر مدارس به روش حضوری کار را ادامه می‌دهند. در استان خراسان شمالی نیز سه برنامه برای آموزش حضوری و غیر حضوری دانش آموزان تدارک دیده شده است.

رضوانه حکیم زاده معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در این باره اظهار داشت:کرونا با همه دشواری هایی که داشت فرصت هایی را برای آموزش ایجاد کرد. معلمان توانمندی های خوبی در عرصه استفاده از فناوری به دست آوردند و یاد گرفتند که چطور می توانند از بستر فناوری برای ایجاد شبکه های ارتباطی گسترده و منظم استفاده کرده و منابع یادگیری متعددی را از طریق فضای مجازی در اختیار همه دانش آموزان، خانواده ها و معلمان قرار دهند.

حکیم زاده ادامه داد: قطعا برنامه این است که به دوران گذشته برنگردیم و در عین حال که بیشتر از قبل به ارزش های آموزش حضوری واقف شدیم اما یاد گرفتیم که چطور می توانیم از بستر فناوری برای غنی تر کردن منابع یادگیری استفاده کنیم.

در این گزارش ویدئویی با جزئیات وضعیت پیش روی نظام آموزشی در سال تحصیلی جدید بیشتر آشنا می‌شویم.

 

ادامه مطلب  ادامه روند بهبود وضعیت کرونایی در خراسان‌شمالی/ رازوجرگلان آبی شد