بازدید

بازدید معاون کل مدیریت شعب بانک ملت خراسان شمالی از کتابخانه مرکزی بجنورد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی به منظور بررسی امکان همکاری های مشترک فرهنگی و با هدف توسعه همکاری‌ها در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی با معاون کل مدیریت شعب بانک ملت استان دیدار و گفتگو کرد.

علی محمد جهانی، مدیرکل  کتابخانه های عمومی استان به همراه حسین قویدل، رئیس اداری و مالی این اداره کل به منظور بررسی امکان همکاری های مشترک فرهنگی و توسعه همکاری‌ها در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی با  محمد قهرمانلو، معاون کل مدیریت شعب بانک ملت استان در کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، علی محمد جهانی عنوان کرد: افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد یکی از دغدغه های اداره کل کتابخانه های عمومی در راستای توسعه زیرساخت های فرهنگی و تقویت سرانه فضای کتابخانه ای در استان  بود که خوشبختانه بعد از بهره برداری از  این کتابخانه در شهریور ماه ۹۷ خیل مشتاقان و دوستداران کتاب  به عضویت کتابخانه درآمدند و کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد به یکی از بازوان قدرتمند فرهنگی در استان و بجنورد تبدیل شد.

جهانی گفت: شاید  شیوع این ویروس منحوس در کشور  بر حضور فیزیکی اعضا و علاقه مندان در کتابخانه ها تأثیر منفی گذاشته باشد، ولی شور شوق کتابخوانی در دل مردم زنده است و کتابداران و فعالان عرصه فرهنگ و هنر در فضای مجازی ادامه دهنده این مسیر هستند و هنوز تنور مطالعه و دوستی با کتاب داغ است. امیدواریم با بازگشت شرایط عادی به کشور، گرمای این تنور داغ تر شود.

وی  ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتاب و کتابخوانی در استان، به برنامه های پیشرو برای توسعه فرهنگ مطالعه مفید اشاره کرد و خواستار مشارکت فعالانه موسسات مالی و بنگاه های اقتصادی در این زمینه شد. جهانی همچنین اجرای برنامه های فرهنگی مشترک به منظور ارتقای آگاهی های عمومی نسبت به اهمیت بنیادی مطالعه و کتابخوانی در بین مردم را مورد تاکید قرار داد.

ادامه مطلب  آسفالت ۱۰ کیلومتر از محور بجنورد به سنخواست تا پایان سال ۱۴۰۰

در این دیدار، محمد قهرمانلو، معاون کل مدیریت شعب بانک ملت استان نیز اظهار کرد: کار فرهنگی به ویژه کتابخوانی در زیرساخت فرهنگی کشور دارای اهمیت زیادی است و بانک ملت همراه حوزه فرهنگ و کتابخوانی است. ساخت مدرسه در مناطق محروم، مشارکت در برگزاری مسابقات فرهنگی و سایر اقدامات فرهنگی و انسان دوستانه نشان از این همراهی دارد.

وی با استقبال از آغاز همکاری مالی این دو مجموعه، از تسهیل در ارائه خدمات بانکی به کتابخانه های عمومی و پرداخت تسهیلات مالی مورد نیاز با شرایط مناسب به کتابداران خبر داد و به ظرفیت های بانک ملت به عنوان یکی از موسسات پیشرو در ارائه خدمات مالی اشاره کرد و گفت: این مجموعه در حمایت از فعالیت های فرهنگی پیش قدم بوده است و تلاش می کنیم با هماهنگی و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان، در برگزاری برنامه های فرهنگی و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز توسعه فرهنگ مطالعه، مشارکت کنیم.

 گفتنی است، در پایان این  دیدار  اعضای حاضر در این نشست از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی بجنورد بازدید کردند.