بازدید

بازدید معاون کل مدیریت شعب بانک ملت خراسان شمالی از کتابخانه مرکزی بجنورد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی به منظور بررسی امکان همکاری های مشترک فرهنگی و با هدف توسعه همکاری‌ها در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی با معاون کل مدیریت شعب بانک ملت استان دیدار و گفتگو کرد.

علی محمد جهانی، مدیرکل  کتابخانه های عمومی استان به همراه حسین قویدل، رئیس اداری و مالی این اداره کل به منظور بررسی امکان همکاری های مشترک فرهنگی و توسعه همکاری‌ها در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی با  محمد قهرمانلو، معاون کل مدیریت شعب بانک ملت استان در کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، علی محمد جهانی عنوان کرد: افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد یکی از دغدغه های اداره کل کتابخانه های عمومی در راستای توسعه زیرساخت های فرهنگی و تقویت سرانه فضای کتابخانه ای در استان  بود که خوشبختانه بعد از بهره برداری از  این کتابخانه در شهریور ماه ۹۷ خیل مشتاقان و دوستداران کتاب  به عضویت کتابخانه درآمدند و کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد به یکی از بازوان قدرتمند فرهنگی در استان و بجنورد تبدیل شد.

جهانی گفت: شاید  شیوع این ویروس منحوس در کشور  بر حضور فیزیکی اعضا و علاقه مندان در کتابخانه ها تأثیر منفی گذاشته باشد، ولی شور شوق کتابخوانی در دل مردم زنده است و کتابداران و فعالان عرصه فرهنگ و هنر در فضای مجازی ادامه دهنده این مسیر هستند و هنوز تنور مطالعه و دوستی با کتاب داغ است. امیدواریم با بازگشت شرایط عادی به کشور، گرمای این تنور داغ تر شود.

وی  ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتاب و کتابخوانی در استان، به برنامه های پیشرو برای توسعه فرهنگ مطالعه مفید اشاره کرد و خواستار مشارکت فعالانه موسسات مالی و بنگاه های اقتصادی در این زمینه شد. جهانی همچنین اجرای برنامه های فرهنگی مشترک به منظور ارتقای آگاهی های عمومی نسبت به اهمیت بنیادی مطالعه و کتابخوانی در بین مردم را مورد تاکید قرار داد.

ادامه مطلب  اهدای آرشیو شخصی از مجلات قدیمی و خاطره انگیز ورزشی به کتابخانه مرکزی بجنورد

در این دیدار، محمد قهرمانلو، معاون کل مدیریت شعب بانک ملت استان نیز اظهار کرد: کار فرهنگی به ویژه کتابخوانی در زیرساخت فرهنگی کشور دارای اهمیت زیادی است و بانک ملت همراه حوزه فرهنگ و کتابخوانی است. ساخت مدرسه در مناطق محروم، مشارکت در برگزاری مسابقات فرهنگی و سایر اقدامات فرهنگی و انسان دوستانه نشان از این همراهی دارد.

وی با استقبال از آغاز همکاری مالی این دو مجموعه، از تسهیل در ارائه خدمات بانکی به کتابخانه های عمومی و پرداخت تسهیلات مالی مورد نیاز با شرایط مناسب به کتابداران خبر داد و به ظرفیت های بانک ملت به عنوان یکی از موسسات پیشرو در ارائه خدمات مالی اشاره کرد و گفت: این مجموعه در حمایت از فعالیت های فرهنگی پیش قدم بوده است و تلاش می کنیم با هماهنگی و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان، در برگزاری برنامه های فرهنگی و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز توسعه فرهنگ مطالعه، مشارکت کنیم.

 گفتنی است، در پایان این  دیدار  اعضای حاضر در این نشست از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی بجنورد بازدید کردند.