بازدید و دیدار

بازدید رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از حوزه‌های قضایی گرمه و جاجرم

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از حوزه‌های قضایی گرمه و جاجرم بازدید و در دیدار با مدیران، کارکنان، اعضاء شورا‌های حل اختلاف و همچنین تنی چند از مراجعین و بعلاوه تعدادی از مدیران واحد‌های تولیدی از نزدیک مهمترین مشکلات مبتلابه این دو حوزه قضایی را در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد.
حجت الاسلام و المسلمین جعفری، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از حوزه‌های قضایی گرمه و جاجرم بازدید و در دیدار با مدیران، کارکنان، اعضاء شورا‌های حل اختلاف و همچنین تنی چند از مراجعین و بعلاوه تعدادی از مدیران واحد‌های تولیدی از نزدیک مهمترین مشکلات مبتلابه این دو حوزه قضایی را در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد.
حجت الاسلام والمسلمین جعفری ابتدا در حوزه قضایی جاجرم و سپس گرمه حضور یافت و از دادگستری، دادسرای عمومی و انقلاب و نیز شورای حل اختلاف این دو شهرستان بازدید و با مدیران و همکاران قضایی و اداری، اعضاء و کارکنان شورا‌های حل اختلاف در این مجموعه‌ها دیدار و در ادامه با تنی چند از مراجعین نیز به صورت چهره به چهره گفتگو و در راستای پیگیری موارد مطروحه دستور‌های مقتضی صادر کرد.
وی نرخ مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی را در دو حوزه قضایی گرمه و جاجرم را بهتر از سطح استاندارد‌های تعریف شده و میانگین کشوری توصیف و تصریح کرد: با این وجود انتظار داریم نرخ رسیدگی‌های قضایی در این دو حوزه باید بهتر و بیشتر از قبل بهبود یابد.
رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی میزان حصول صلح و سازش در پرونده‌های دارای قابلیت مصالحه در شهرستان جاجرم را طی ۵ ماهه نخست سال جاری ۶۰ درصد عنوان و خاطرنشان کرد: میزان صلح و سازش در شهرستان گرمه نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته کاهش یافته و به ۴۲ درصد رسیده است.
وی افزود: هر چند بطور کلی آمار میزان حصول سازش در این دو شهرستان بالاتر از میانگین کشوری است، ولی با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که وجود دارد انتظار داریم حجم مصالحه بنحو قابل ملاحظه‌ای بیش از پیش افزایش یابد.
رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی همچنین به توانمندی‌های شهرستان جاجرم در حوزه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز اشاره و با بیان اینکه این شهرستان با وجود فرصت‌ها و قابلیت‌های مهم اقتصادی نظیر شرکت آلومینا نقش مهمی در بهبود فضای کسب و کار و اشتغال زایی دارد به ظرفیت‌ها و دیگر فرصت‌های تولیدی در این شهرستان و شهرستان گرمه نیز اشاره و از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی مدیران این دو حوزه قضایی در حمایت از سرمایه گذاری و تقویت زمینه‌های رونق اقتصادی در این منطقه قدردانی کرد.
وی تکریم ارباب رجوع و حفظ کرامت مراجعین و همچنین صیانت از حقوق عامه را از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی برشمرد و از همراهی و همکاری مدیران این دو حوزه قضایی در راستای تسهیل و تسریع موجبات تحقق این اهداف تقدیر کرد.
رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی همچنین تعامل راهگشا و سازنده رؤسای دادگستری و دادستان‌های گرمه و جاجرم را بعنوان یکی از عوامل اصلی مؤثر در ارتقاء سطح مناسبات قضایی و تحقق بهتر اهداف و برنامه‌ها و بهبود و تقویت شاخص‌های عملکردی عنوان کرد.
گفتنی است در جریان این بازدید مجید اجلالی، مدیر شرکت دانش بنیان آراد لیان فرآور آریا با حضور در دادگستری جاجرم با حجت الإسلام والمسلمین جعفری، رئیس کل دادگستری استان دیدار کرد و با اشاره به بازدید سال گذشته وی از این واحد تولیدی از تلاش دستگاه قضایی در راستای رفع موانع تولید و مشکلات مبتلابه این شرکت دانش بنیان قدردانی کرد.
ادامه مطلب  بررسی مشکلات عشایر و دامداران توسط دستگاه قضایی شیروان در خراسان شمالی