بازدید

بازدید رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از یک مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی با حضور در یک مرکز توانبخشی، نگهداری و مراقبت شبانه روزی سالمندان در مرکز، استان از سالمندان نگهداری شده در این مرکز عیادت و از تلاش‌های عوامل مدیریتی، کادر پرستاری و مددکاری این مجموعه قدردانی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری،رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی با حضور در یک مرکز توانبخشی، نگهداری و مراقبت شبانه روزی سالمندان در مرکز، استان از سالمندان نگهداری شده در این مرکز عیادت و از تلاش‌های عوامل مدیریتی، کادر پرستاری و مددکاری این مجموعه قدردانی کرد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی همچنین طی دیدار‌های اختصاصی با مدیریت این مرکز و بعلاوه در جریان گفتگوی چهره به چهره با سالمندان، مهمترین مسائل و مشکلات مربوطه را در حوزه‌های مختلف از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

وی با اشاره به عزم جدی دستگاه قضایی در پیگیری مطالبات و رفع مشکلات سالمندان از مأموریت جدید معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در خصوص اعلام گزارش نهایی از آخرین وضعیت کلیه مراکز توانبخشی و نگهداری سالمندان، معلولین ذهنی، جسمی و حرکتی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: بدون تردید با تکمیل روند بررسی، شناسایی و پیگیری مشکلات و خواسته‌های مددجویان، عملکرد این مراکز مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی افرود: عمده مشکلات سالمندان و معلولین عزیز در تمامی زمینه‌ها از جمله در حوزه‌های بهداشت و درمان، غذا و دارو، تجهیزات و امکانات رفاهی و ورزشی و همچنین در بعد سازوکار‌ها و برنامه‌های آموزشی و فرهنگی احصاء و شناسایی شده و امیدوارم با رفع نیاز‌ها و کاستی‌ها و نواقص موجود، این مراکز به خوبی ساماندهی و مدیریت شوند و نگرانی‌های احتمالی نیز بنحو قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.

وی ضمن صدور دستور پیگیری موارد و اولویت‌های مطرح شده خطاب به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تصریح کرد: این معاونت مأموریت یافته تا با استفاده از ظرفیت‌های حقوقی و قضایی و جلب مشارکت و همکاری کلیه دادستان‌ها تدابیری اتخاذ و تمهیداتی فراهم نماید تا علاوه بر انجام بازدید‌های میدانی توسط دادستان‌ها از تمامی مراکز توانبخشی فعال در سطح استان عمده مشکلات موجود نیز شناسایی و آخرین وضعیت این مراکز به همراه راهکار‌های پیشنهادی ظرف یک ماه آتی گزارش شود.

ادامه مطلب  تعیین تکلیف ۴۰۰ هکتاری که در آن سرمایه گذاری نشد

اسپیدکار، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان خراسان شمالی نیز در این بازدید با اشاره به اهداف و مأموریت‌های این معاونت در پیگیری موارد طرح شده بیان کرد:انتظار ما این است که اصولا نوع رویکرد‌ها در مراکز توانبخشی بر اساس خدمت دلسوزانه، صادقانه و خالصانه باشد. چرا که نگاه اقتصادی به موضوعات راهگشا و سازنده نیست و به همین اعتبار نمی‌توان بر اساس آن افق و چشم انداز روشنی را متصور بود.

وی با بیان اینکه مددجویان نگهداری شده در این مراکز به مقتضای مشکلاتی که با آن‌ها مواجه هستند؛ روحیه لطیف، حساس و منحصر به فردی دارند و هر عمل و کنشی نیز ممکن است با واکنش‌های غیرقابل پیش بینی و در عین حال تبعات خاص روحی و روانی همراه باشد؛ بر ضرورت حفظ کرامت آنان تأکید و از مدیران این مراکز خواست آنگونه که شایسته و در خور شأن سالمندان و معلولین است با آنان رفتار نمایند.

گفتنی است در جریان این بازدید اسپیدکار، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، عباسی معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و شجاع، مدیر کل بهزیستی استان، حجت الإسلام والمسلمین جعفری را همراهی می‌کردند.