بازدید

بازدید رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از مجتمع قضایی شهید لاجوردی

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ضمن بازدید از مجتمع قضایی شهید لاجوردی در مرکز استان و دیدار با قضات و کارکنان اداری بر ضرورت بکارگیری بیشتر دقت و سرعت در فرایند رسیدگی‌های قضایی تأکید کرد.

حجت الإسلام والمسلمین جعفری، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ضمن بازدید از مجتمع قضایی شهید لاجوردی در مرکز استان و دیدار با قضات و کارکنان اداری بر ضرورت بکارگیری بیشتر دقت و سرعت در فرایند رسیدگی‌های قضایی تأکید کرد.

حجت الإسلام والمسلمین جعفری، ضمن استماع دیدگاه ها، نقطه نظرات و پیشنهاد‌های مطروحه از سوی قضات رسیدگی کننده و کارکنان اداری این مجتمع گفت:کار در دستگاه قضایی به اعتبار حساسیت‌هایی که وجود دارد و همچنین به جهت انتظاراتی که شهروندان از قوه قضائیه دارند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی افزود: رعایت نظم و انضباط اداری، تکریم ارباب رجوع و حفظ کرامت مراجعین، تلاش در برقراری زمینه‌های عدالت قضایی و حاکمیت قانون و استفاده بهتر و بیشتر از فن آوری‌های نوین در جریان مناسبات قضایی و همچنین تمام الکترونیکی شدن سازوکار‌ها و فرایند‌های قضایی و اهتمام جدی قضات و کارکنان اداری می‌تواند روند تحقق اهداف دستگاه قضایی را در مسیر پیشبرد امور و ارائه خدمات قضایی شایسته به شهروندان تسهیل و تسریع نماید.

وی همچنین در گفتگوی چهره به چهره با تنی چند از مراجعین مجتمع قضایی شهید لاجوردی در راستای پیگیری مطالبات مطروحه از سوی آنان حسب مورد دستور‌های مقتضی صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در ادامه بطور  از شورای حل اختلاف بجنورد نیز بازدید و در دیدار با محجوب، رئیس شورا‌های حل اختلاف استان و نیز اعضاء و کارکنان این مجموعه مهمترین مشکلات مبتلابه را بررسی کرد.

وی، اولویت مهم و اساسی شورا‌های حل اختلاف را تلاش و اهتمام جدی در اصلاح ذات البین و حصول سازش در پرونده‌ها برشمرد و تصریح کرد:هر چند در نتیجه تلاش‌های صورت گرفته طی سالیان اخیر و همچنین در پنج ماهه سال جاری روند صلح و سازش در استان خراسان شمالی تا حدودی بهتر شده و در مجموعه این آمار بالاتر از میانگین کشور است و این استان در ردیف سه استان ممتاز کشوری از این حیث قرار دارد، با این وجود انتظار داریم به اعتبار قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی که در مسیر اشاعه فرهنگ مصالحه وجود دارد؛ این آمار تا پایان سال جاری بنحو محسوس و قابل توجه بهبود یابد.

ادامه مطلب  بازدید نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از بیمارستان ثامن‌الائمه(ع) بجنورد