مهدی کمالی

بازار بجنورد از سیمان اشباع شد

رییس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی بجنورد گفت: بازار مصالح ساختمانی مرکز استان از سیمان اشباع شده و این محصول با قیمت ۳۱۰ هزار ریال در هر پاکت به مصرف کننده عرضه می‌شود.

مهدی کمالی روز دوشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: در روزهای اخیر میزان سیمان عرضه شده در بازار بیش از نیاز و تقاضا بوده و اکنون تمامی واحدهای مصالح فروشی استان و بجنورد بیش از تقاضا سیمان دارند.

وی با اشاره به اینکه اخیرا قیمت سیمان روند کاهشی داشته است افزود: با پیگیری های دولت، اکنون هر پاکت از سیمان در کارخانه ۲۵۰ هزار ریال عرضه می شود و قیمت برای مصرف کننده ۳۱۰ هزار ریال است.

رییس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی بجنورد گفت: اکنون ۳۰ واحد از ۱۰۳ واحد مصالح فروشان بجنورد کد بورسی دریافت کرده اند و مابقی در این زمینه سهل انگاری کرده و تاکنون موفق به دریافت این کد نشده اند.

وی افزود: واحدهای صنفی بدون کد بورسی از عمده فروشان سیمان خریداری می کنند و البته این واحدها مکلف هستند تا سیمان را با همان نرخ ۳۱۰ هزار ریال به ازای هر پاکت عرضه کنند.

کمالی گفت: تمام سیمان مورد نیاز بازار استان از کارخانه سیمان بجنورد تامین و خریداری می شود و این کارخانه روزانه ۶ هزار تن از این محصول را تولید و عرضه می کند که البته این روزها میزان تقاضا کمتر از این رقم است.

قیمت هر پاکت سیمان اوایل شهریورماه در بازار آزاد خراسان شمالی به بیش از یک میلیون ریال رسیده بود.

کمالی گفت: اکنون قیمت سیمان سفید هم کاهش یافته و از یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال در هر پاکت در روزهای اخیر اکنون به ۵۶۰ هزار ریال رسیده است.

رییس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی بجنورد اظهار داشت: سیمان سفید مورد نیاز استان از خراسان رضوی تامین می شود و اکنون این محصول به میزان نیاز در بازار موجود است.

ادامه مطلب  مسابقات والیبال ساحلی خراسان شمالی به خط پایان رسید

به گزارش ایرنا افزایش قیمت سیمان در هفته های پیش سبب گلایه مردم شده بود.