اکبر نیکزاد

بار اصلی ساخت مسکن‌های روستایی زلزله زده بر دوش مردم است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بار اصلی ساخت مسکن‌های روستایی در مناطق زلزله زده خراسان شمالی را بر دوش مردم دانست.

اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۲ مهرماه، با ورود به خراسان شمالی در پاویون فرودگاه بجنورد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از مردم درخواست داریم تا همراه با مسئولان پای کار باشند تا واحدهای مسکونی زلزله زده روستایی استان تا دو ماه دیگر به پایان برسد و در فصل سرما مشکلی نداشته باشیم.

وی با اشاره به اهداف سفر به خراسان شمالی گفت: با توجه به نزدیک بودن فصل سرما، بازدیدی از تعدادی از واحدهای زلزله زده که هنوز به اتمام نرسیده‌اند خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه واحدهای تکمیل نشده باید به سرعت تکمیل شوند، افزود: پس از بازدید، تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد تا اقدامات لازم به سرعت انجام شود تا مردم در فصل سرما مشکلات خاصی نداشته باشند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: حجم تسهیلات پرداختی به مردم پایین بود و قرار است مبالغ باقی مانده از تسهیلات بلاعوض به مردم پرداخت شود.

نیکزاد با اشاره به جلسه‌ای با نمایندگان استان در بنیاد مسکن طی شب گذشته در تهران، اظهار کرد: در این جلسه در خصوص عمران روستایی و روستاهایی که بافت با ارزش دارند صحبت کردیم و قرار شد بازدیدی از آن‌ها به عمل بیاید تا برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

وی ادامه داد: افق ۱۰ ساله طرح هادی در تعدادی از روستاها به اتمام رسیده و برنامه‌ریزی می‌شود تا اقدامات لازم برای اخذ پروانه و ساخت مسکن‌های نوساز انجام شود.

ادامه مطلب  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به مناطق زلزله زده خراسان شمالی سفر می کند