حجت الاسلام رضا نوری

اراده قوی مردم عامل اصلی پیروزی در جنگ تحمیلی بود

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد با بیان اینکه امروز جنگ اراده هاست، گفت: ملتی که اراده قوی برای حل مشکلات داشته باشند در تمامی عرصه ها پیروز می شود و مردم ما در جنگ تحمیلی این مهم را اثبات کردند.

حجت الاسلام رضا نوری روز چهارشنبه در دیدار فرماندهان نظامی خراسان شمالی به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصتی برای یادآوری ایستادگی رزمندگان در برابر دشمنان اسلام است و عبرت و درس از دفاع مقدس به عنوان الگوی رفتاری برای حل مشکلات مردم است.

وی ایمان را از ویژگی های رزمندگان در جنگ تحمیلی دانست و تصریح کرد: امام راحل با ایمان به امت و رزمندگان بنیان پیروزی در این جنگ نابرابر را بنا نهادند و ذره ای در دفاع از ارزش های انقلاب و اسلام تزلزل نکردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیروی جوان را بازوی اصلی فرماندهان دفاع مقدس در جنگ تحمیلی دانست و گفت: این جوانان بودند که راه و مکتب امام خمینی(ره) را زنده نگه داشتند و در صف مقدم جنگ تحمیلی از آرمان های انقلاب دفاع کردند.

وی ادامه داد: شجاعت، اراده و فکر جوانان در میدان نبرد درسی برای جوانان امروز است و باید این ارزش ها در ذهن جوانان تداعی شود.

حجت الاسلام نوری اراده مردم را شاخصه مهمی برای حل مشکلات و چالش های دولت ها دانست و افزود: تجربه جنگ تحمیلی ثابت کرده است که اراده و توان مردمی توانایی برطرف کردن هر گونه مشکلی را دارد و این دولتمردان هستند که باید در حل چالش ها از این توانمندی استفاده کنند.

وی عنوان کرد: امروز نیز اگر اراده در بین مردم برای حل مشکلات جامعه وجود داشته باشد به طور قطع بر تمامی تحریم‌ها و مشکلات دشمنان غلبه خواهیم کرد کما اینکه تاکنون اینچنین بوده است.

ادامه مطلب  بالا بودن قیمت طعم دهنده های آبنبات از مشکلات آبنبات ریزان بجنورد

امام جمعه بجنورد با بیان دفاع مقدس ثابت کرد که دشمنان به هیچ تعهد و پیمانی پایبند نیستند، افزود: بدعهدی دشمنان در جنگ تحمیلی به اثبات رسید و آثار ریوی و پوستی ناشی از استفاده از سلاح شیمیایی جنگ تحمیلی با گذشت ۲ دهه هنوز هم در بین رزمندگان وجود دارد.

وی ادامه داد: اکنون زمان صلح است و دشمنان بیش از هر زمانی به ما نزدیک ترند و دفاع مقدس به خوبی اثبات کرد که هیچ وقت نباید به دشمنان اعتماد کرد و متکی به نیروی داخل بود.

از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار ۲۷۷ نفر، تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر و جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.