مجید الهی راد

اعلام آمادگی کمیته امداد خراسان شمالی برای حمایت از دانش آموزان بازمانده از تحصیل غیر تحت پوشش

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: هم اکنون حدود دو هزار نفر از دانش آموزان غیر تحت پوشش کمیته امداد برای تهیه کتب درسی نیازمند کمک خیران هستند.

مجید الهی راد با اشاره به اینکه حدود دو هزار دانش آموز استان خراسان شمالی پول خرید کتاب درسی ندارند افزود:  این دانش آموزان جزء خانواده های نیازمند غیر تحت حمایت دستگاه های حمایتی استان هستند.
وی در ادامه درباره دانش آموزان بازمانده از تحصیل و یا درحال ترک تحصیل نیز گفت: اکنون حدود 12 هزار دانش آموز خانواده های مددجو از حمایت های کمیته امداد برخوردار هستند؛ با این وجود این نهاد آمادگی حمایت از دانش آموزان بازمانده از تحصیل را نیز  دارد.
وی با یاد آروری اینکه طی سال گذشته بیش از 13 هزار بسته لوازم التحریر و بیش از یک هزار تبلت و کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان تحت حمایت این نهاد اعطا شد،تصریح کرد:  اکنون تعدادی از دانش آموزان خانواده های غیر تحت حمایت کمیته امداد شناسایی شده اند که نیازمند کمک هستند و ورود خیران می تواند، اقدام اساسی در این بخش محسوب شود.
وی همچنین به اقدامات این نهاد در بخش طرح  مدارس همدل اشاره کرد و افزود: ظرفیت پیش بینی شده برای طرح مدارس همدل طی سال تحصیلی جدید  700 نفر بود که خوشبختانه با همکاری مدارس استان بیش از315 نفر در این مدارس ثبت نام شده اند.
الهی راد با اشاره به اینکه طرح ملی مدارس همدل با هدف ترویج فرهنگ انفاق و برخوردای افراد از عدالت آموزشی، با همکاری آموزش‌و پرورش در حال اجرا است اظهار کرد: در این طرح دانش‌آموزان نخبه زیر پوشش کمیته امداد برای برخورداری از امکانات بیشتر به مدارس غیرانتفاعی و هیئت امنایی معرفی می شوند تا از خدمات آموزشی آنان بهره‌مند شوند.

ادامه مطلب  پرداخت ۱۱ میلیارد تومان زکات توسط مردم خراسان شمالی