امیر سرتیپ دوم مهرداد نجاتی

اعتبارات موزه دفاع مقدس خراسان شمالی محقق نشده است

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: ۵۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل باغ موزه دفاع مقدس پیش بینی شده که سهم استان ۳۲ میلیارد می باشد؛ اما تاکنون این رقم محقق نشده است.

امیر سرتیپ دوم مهرداد نجاتی صبح شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد، دوران دفاع مقدس را بسیار ارزشمند عنوان کرد و اظهار داشت: پیشرفت‌ها و استقلال کشور را مدیون شهدای عزیز هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی در ادامه به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان پرداخت و بیان کرد: ۱۱ کمیته اعم از کمیته نظامی، پیشکسوتان، دانش آموزی، دانشجویی، فرهنگی و تبلیغات، نظارت و ارزیابی و… تشکیل شده و هرکدام وظایف خاصی را بر عهده دارند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هفته دفاع مقدس از ۳۰ شهریور آغاز خواهد شد، افزود: مراسم تجلیل از پیشکسوتان در روز آغازین هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

نجاتی برگزاری رژه خودرویی در ۳۱ شهریور را دیگر برنامه هفته دفاع مقدس برشمرد و گفت: دیدار فرماندهان یگان‌های نظامی با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری کارگاه نمایشنامه نویسی دفاع مقدس، تجلیل از خانواده شهدا و نواختن زنگ مقاومت در مدارس و تجلیل از سربازان از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته به شمار می‌آید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی تصریح کرد: در مجموع ۹۷۲ برنامه در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی در خصوص پروژه باغ موزه دفاع مقدس استان افزود: ۶ هزار و ۳۰۰ متر ابنیه در ۱۲ هکتار زمین باید ساخته شود که سال گذشته ساختمان اسناد و بخش اداری آن افتتاح شد.

نجاتی بیان‌کرد: بناست طی سال جاری و سال آینده محوطه سازی و ابنیه تکمیل شود و برای این مسئله ۵۲ میلیارد تومان اعتبار استانی و ملی پیش‌بینی شده است.

ادامه مطلب  خراسان شمالی میزبان ۷۲ شهید گمنام است

وی در انتها با تاکید بر اینکه ۳۲ میلیارد تومان از این اعتبارات استانی است، گفت: پیش بینی‌های اعتباری برای سال جاری تاکنون محقق نشده اما اگر از استان نگاه ویژه ای صورت گیرد، اعتبارات ملی پرداخت خواهد شد.