علی آذری

استان خراسان شمالی به دلیل کم توجهی مدیران در مسیر توسعه قرار نگرفته است

نماینده مردم فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان خراسان شمالی به دلیل عدم توجه مدیران تاکنون نتوانسته در بخش‌های مختلف پیشرفت کند.

علی آذری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه انسجام و اتحاد خوبی بین مجلس شورای اسلامی و دولت اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به بازدیدهای میدانی نمایندگان دولت و مجلس از شهرهای کشور افزود: بازدیدهای میدانی که اخیراً از نقاط دوردست و شهرهای کمتر توسعه یافته کشور انجام شده سبب توسعه و محرومیت‌زدایی می‌شود.

نماینده مردم فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی را لازمه امر توسعه دانست و گفت: استان خراسان شمالی نباید جزو استان‌های محروم کشور قلمداد شود و باید به جایگاه خودش برسد. باید با وحدت و همدلی نمایندگان مجلس و نمایندگان دولت در استان ظرفیت‌های بالقوه خراسان شمالی به بالفعل تبدیل شود.

آذری در ادامه به اعتبارات حوزه تملک شهرستان فاروج در سال 1400 اشاره کرد و گفت: اعتبار حوزه تملک شهرستان فاروج در سال گذشته 22 میلیارد و 800 میلیون تومان بود که این رقم با زحمات مجلس شورای اسلامی و دولت 300 درصد افزایش پیدا کرد و به 66 میلیارد تومان رسید.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات شهرستان فاروج بعد از گذشت 40 سال از انقلاب این است که هنوز مسیر برخی از روستاهای این شهرستان خاکی و نامناسب است و این زیبنده استان خراسان شمالی و کشور نیست.

نماینده مردم فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل نامناسب بودن مسیر دسترسی برخی از روستاها را بی‌تدبیری‌های مدیریتی عنوان کرد و بیان داشت: خوشبختانه از سرمجموع اعتبارات 10 میلیارد تومان برای تسطیح مسیر محروم تبریان شهرستان فاروج در نظر گرفته شده و امیدواریم از منابع محرومیت‌زدایی نیز مبلغی برای آسفالت راه‌های روستایی شهرستان فاروج اختصاص داده شود.

ادامه مطلب  حقوق معوقه کارکنان شهرداری فاروج ظرف ۱۰ روز آینده پرداخت می شود