مهدی خطیب زاده

اختصاص ۹ میلیارد ریال برای ارتقای وضعیت بهداشتی مدارس خراسان شمالی

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۹ میلیارد ریال اعتبار برای ارتقای وضعیت بهداشتی مدارس بویژه مناطق روستایی استان در سال تحصیلی جاری اختصاص یافت.

مهدی خطیب زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این میزان اعتبار برای خرید لوازم بهداشتی و در راستای بهبود کیفیت تجهیزات بهداشتی همچون خرید مخرن و لوله کشی صابون مایع، لوله کشی و شیرآلات مصرف می‌شود.

وی گفت: دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری هم به ۲۰۶ مدرسه روستایی استان حدود پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در زمینه بهداشت اختصاص داده است.

وی افزود: سال تحصیلی گذشته بهسازی سرویس های ۵۶ مدرسه شهری و روستایی استان با کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به میزان سه میلیارد ریال انجام شد.

خطیب زاده اظهار داشت: براساس اعلام استانداری خراسان شمالی هریک از فرمانداری های استان می توانند برای روستاهای با جمعیت یکهزار نفر تا ۲۰ میلیون ریال و در مدارس روستایی با جمعیت بیش از یکهزار نفر جمعیت ۵۰ میلیون ریال هزینه کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: وزارت آموزش و پرورش سرانه بهداشتی هر دانش آموز را یک میلیون و ۱۴۰ هزار ریال تعیین کرده است که بزودی در اختیار مدارس قرار داده خواهد شد.

وی بیان داشت: بازدیدهای متعددی از مدارس شهری و روستایی، حتی دورافتاده ترین مدارس استان صورت گرفته و نیازهای مبرم بهداشتی آن‌ها مورد رصد و بررسی قرار گرفته است.

بیش از۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه هستند.

ادامه مطلب  یک هزار بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند شیروان توزیع شد