رعنایی

اجرا طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در خراسان شمالی

طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از پاییز امسال در استان اجرا یی می شود .

مدیر کل سازمان بیمه سلامت استان در نشست خبری با اصحاب رسانه  با اعلام  .این خبر گفت : در قالب این طرح بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی با انتخاب یک پزشک خانواده و از تاریخ انتخاب به آن پزشک مراجعه می کنند .

رعنایی افزود:تاکنون بیمه شدگان این صندوق به مراکز درمانی دولتی مراجعه می کردندکه با اجرا این طرح می توانند از خدمات بخش خصوصی هم استفاده کنند .

وی گفت بیمه شدگان می توانند به سامانه بیمه سلامت ایرانیان به نشانی

http://bimehsalamatiranian.irمراجعه کنند و به سوابق بیمه ای و درمانی خود دسترسی داشته باشند .

مدیر کل سازمان بیمه سلامت استان افزود : بیمه شدگان بیمه سلامت  روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر  با مراجعه به سامانه یاد شده اعتبار دفترچه خود را که تا تاریخ ۳۱ شهریور هست تاریخ  اعتبارپوششی بیمه خودرا افزایش دهند.

رعنایی بااشاره به اینکه  نسخه نویسی الکترونیک توسط پزشکان و مراکز پاراکلینیکی طرف قرارداد بیمه سلامت بیش از ۵۵ درصد افزایش یافت است گفت نسخه نویسی الکترونیک در استان تا پایان فروردین ماه امسال ۵.۵ درصد بود اما اکنون به بیش از ۶۰ درصد رسیده است.

وی الکترونیکی شدن خدمات بیمه سلامت سازمان است و یکی از اقدامات انجام شده تبادل اسناد بین پزشکان و مراکز طرف قرارداد به صورت الکترونیک با سازمان بیمه سلامت بود که از سال گذشته در اداره کل بیمه سلامت خراسان شمالی اجرایی شد.

ادامه مطلب  پروژه‌هایی که روی زمین‌مانده‌اند/ خراسان شمالی چشم انتظار رئیس جمهور