آغاز اقامه نمازجمعه در خراسان شمالی از این هفته محتمل است
آغاز اقامه نمازجمعه در خراسان شمالی از این هفته محتمل است

استاندار خراسان شمالی وضعیت شیوع کرونا در استان را ثابت و پایدار توصیف کرد و گفت: طی روز چهارشنبه هفته جاری برای گشایش‌های جدید و اقامه نماز جمعه در شهرهای خراسان شمالی تصمیم‌گیری می‌شود.

محمدعلی شجاعی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تصمیم‌گیری‌های آینده برای اقدامات مربوط به کرونا در خراسان شمالی اظهار کرد: علاوه بر جمع‌بندی تصمیمات ستاد ملی کرونا، در روز چهارشنبه وضعیت شیوع کرونا از جنبه‌های مختلف در استان بررسی و تصمیمات جدید لازم اتخاذ می‌شود.

وی احتمال اقامه نماز جمعه در شهرهای خراسان شمالی را رد نکرد و گفت: برمبنای آمار و اطلاعات استانی و همچنین تصمیمات ابلاغی از ستاد ملی کرونا دراین‌باره نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

استاندار خراسان شمالی همچنین وضعیت فعلی استان در شیوع کرونا را ثابت ارزیابی کرد و افزود: با توجه به بررسی‌های انجام‌شده روند صعودی در بستری افراد، تعداد تخت‌های بیماران کرونا و همچنین متوفیان وجود ندارد و به وضعیتی ثابت و پایدار در استان رسیده‌ایم.

وی در انتها گفت: پیش‌بینی‌های هفته گذشته مبنی بر بهبود وضعیت خراسان شمالی در شیوع کرونا، این روزها محقق شده و نتیجه نهایی این وضعیت استان چهارشنبه جمع‌بندی و اعلام می‌شود و گشایش‌های جدیدی در استان حاصل خواهد شد.

گفتنی است بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکنون ۲۳۳۴ نفر در خراسان شمالی به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که شامل ۹۵۱ نفر بستری و ۱۳۸۳ نفر سرپایی می‌باشند.

  • منبع خبر : فارس