آزمایش ۲۱ بیمار مشکوک به کرونا مثبت اعلام شد
آزمایش ۲۱ بیمار مشکوک به کرونا مثبت اعلام شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده طی ۲۴ ساعت گذشته، نتایج آزمایش ۲۱ بیمار مشکوک به کرونا مثبت اعلام شد.

“احمد هاشمی” امروز پنج‌شنبه (۱۵ خرداد) اعلام کرد: تا ظهر امروز، دوهزارو ۲۹۴ بیمار در خراسان شمالی به کووید ۱۹ مبتلا شده اند که شامل ۹۴۵ بیمار بستری و هزارو ۳۴۹ بیمار سرپایی می شود و تعداد آمار فوتی ها نیز به ۱۳۵ نفر رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان ها اظهار داشت: در شهرستان های بجنورد هزارو ۲۲۶ نفر، شیروان ۲۵۸ نفر، فاروج ۱۴۰ نفر، مانه و سملقان ۲۲۴ نفر، جاجرم ۶۸ نفر، گرمه ۴۸ نفر، راز و جرگلان ۱۴۸ نفر و اسفراین ۱۸۲ نفر به کرونا مبتلا شده اند.

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون ۷۹۵ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده اند.

هاشمی با بیان اینکه آزمایش سه هزارو ۵۳۲ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است، اظهارکرد: هم اکنون ۱۱۲ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

وی تاکید کرد: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، پرهیز از تردد های غیرضروری، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سر و صورت بخصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.

  • منبع خبر : خبرگزاری شبستان